Aktualności

Od 22 kwietnia br. Gmina Police rozpoczyna realizację programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci zamieszkałych na terenie gminy Police. Do programu mogą przystąpić dzieci zamieszkałe na terenie gminy Police, które ukończyły 24 miesiąc życia (urodzone w 2012 roku). W ramach programu zostaną przeprowadzone darmowe szczepienia przeciw pneumokokom poprzedzone wywiadem oraz badaniem lekarskim kwalifikującym do szczepienia. W 2014 roku realizatorami programu szczepień są:
- „Medika” Usługi Medyczne sp. z o. o. z siedzibą w Policach przy ul. Kuźnickiej 1, rejestracja pod nr. tel. 91 317 45 98 w dniach poniedziałek – piątek, w godz. 8.00 – 17:00 lub w filii “Mediki” przy ul. Wyszyńskiego 29A w Policach, nr tel. 91 312 88 60 w dniach poniedziałek – piątek, w godz. 8.00 – 14:00.
- POLVITA sp. z o. o. z siedzibą w Policach przy ul. Siedleckiej 2a – rejestracja telefoniczna pod nr. 91 317 26 83.
Wszystkie dzieci kwalifikujące się do programu mogą być zaszczepione w ww. placówkach, bez względu na to, do jakiej placówki zdrowia są zadeklarowane.
Program realizowany jest ze środków budżetowych gminy Police. 
wtorek, 22 kwietnia 2014 roku

Wg kalendarza wyborczego dla wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 25 maja 2014 roku,  pełnomocnicy komitetów wyborczych mogą do 2 maja zgłaszać  kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Pomimo zamknięcia Urzędu Miejskiego w Policach w tym dniu - pracownicy odpowiedzialni za realizację wyborów będą pełnili w Urzędzie dyżur  w godz.: 7.30-15.00,  umożliwiający zgłoszenie kandydatów do komisji wyborczych.

piątek, 18 kwietnia 2014 roku

UM i USC w POLICACH NIE PRACUJĄ 2 MAJA

Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Polic z dnia 07.04.2014r.  – w zamian za Święto 3 Maja, które w roku 2014 przypada w sobotę, czyli w dniu wolnym od pracy, w piątek 2-go maja Urząd Miejski w Policach i Urząd Stanu Cywilnego w Policach będą nieczynne.

piątek, 18 kwietnia 2014 roku

17 kwietnia zakończył się drugi etap Drugiej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej Olka Doby - około godziny 23:20 UT Olek  wpłynął do Port Canaveral w Centrum Lotów Kosmicznych na Florydzie. Po raz drugi przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Wypłynął z Europy (Lizbony) - swoją podróż zakończył na Florydzie (Ameryka Północna).

Brawo Panie Olku ! Police czekają na Pana !

piątek, 18 kwietnia 2014 roku

W dniach 12 i 13 kwietnia 2014 roku w Policach odbyły się polsko-niemieckie targi, zrealizowane przez Gminę Police w ramach projektu "Wspieranie polsko-niemieckiej transgranicznej gospodarki poprzez działania społeczno-kulturalne", dofinansowanego z Unii Europejskiej. Impreza odbyła się w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Udział wzięło 63 wystawców z Polski i Niemiec. Otwarcia uroczyście dokonał burmistrz Polic Władysław Diakun.

środa, 16 kwietnia 2014 roku
Z roboczą wizytą do Polic przyjechał dr Arthur König, Nadburmistrz Miasta Uniwersyteckiego i Hanzeatyckiego Greifswald. Spotkał się z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem.  Celem wizyty było omówienie  stanu  realizacji wspólnego projektu, w ramach którego prowadzone są inwestycje w Greifswaldzie i rozbudowywany jest kompleks turystyczny w Trzebieży.  Prace dobiegają końca. Oficjalne otwarcie kompleksu w Trzebieży planowane jest na tegoroczne wakacje.
środa, 16 kwietnia 2014 roku
Po raz drugi w Policach-Jasienicy zostało wystawione widowisko Misterium Męki Pańskiej w reżyserii Marioli Skrobani, według scenariusza Artura Piotrowskiego. W roli głównej wystąpił Zbigniew Kotula.  Podobnie, jak rok temu – inscenizacja została zorganizowana na tle ruin po-augustiańskiego klasztoru, w sąsiedztwie kościoła.  W role postaci sprzed dwóch tysięcy lat wcielili się mieszkańcy Jasienicy , Polic i innych, pobliskich miejscowości. Aktorzy-amatorzy stworzyli wyjątkowy klimat, przenosząc publiczność w czasy Jezusa Chrystusa.  Widowisko obejrzeli między innymi Metropolita Szczecińsko-Kamieński ks. abp Andrzej Dzięga, Honorowy Obywatel Polic ks. Prałat Jan Kazieczko i burmistrz Polic Władysław Diakun. Misterium zostało zorganizowane przez Parafię p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Jasienicy oraz Zespół Szkół w Jasienicy. Odbyło się w sobotę 12 kwietnia 2014.
środa, 16 kwietnia 2014 roku

PIELGRZYMKA BIEGOWA POLICE-WATYKAN 2014 WYSTARTOWAŁA

 

Pielgrzymka Biegowa Police-Watykan 2014  – wystartowała. We wtorek 15 kwietnia, tuż po godzinie 11:00,  dziesięciu biegaczy, w tym dziewięciu z Polic i jeden z ziemi wadowickiej, rozpoczęło sztafetę do Rzymu na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II. Wyruszyli sprzed figury Błogosławionego Jana Pawła II w Policach. Mają przed sobą dziesięć dni biegu w sztafecie i do pokonania 2,5 tys. km. Będą też kwestować na rzecz ciężko chorej Klementynki Kowalskiej – małej mieszkanki Polic.

wtorek, 15 kwietnia 2014 roku