Aktualności

Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Witold Król, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz inni przedstawiciele  władz samorządowych uczestniczyli  w  polickich uroczystościach z okazji podpisania porozumień sierpniowych  z 1980 r. i XXXV rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Z okazji jubileuszu, w dniu 28 sierpnia 2015r., została odprawiona koncelebrowana msza św. pod przewodnictwem JE ks. abpa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Wśród koncelebrantów byli Honorowy Obywatel Gminy Police ks. prałat Jan Kazieczko oraz proboszcz parafii p.w. św. Kazimierz Królewicza  ks. kan. Waldemar Gasztkowski. Wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury została otwarta wystawa pt. "Historia polickiej Solidarności" i odbył się koncert "Brzmienia Wolności i Solidarności".

czwartek, 3 września 2015 roku
W dniach 22-28.08.2015r w San Sebastian w Hiszpanii odbyły się mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w kick boxingu WAKO. W turnieju jako kadrowicz wystąpił również zawodnik Cholew-Sport Police, kadet Sebastian Samiła, który na co dzień trenuje w Szczecinie w klubie Alkon Szczecin.
czwartek, 3 września 2015 roku

Powiat Policki we współpracy z Gminami i Policją, zgłosił do konkursu dla samorządów „Aktywne przejścia dla pieszych” organizowanego w ramach kampanii społecznej Fundacji PZU „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, 5 przejść dla pieszych:

1) Police, ul. Piłsudskiego (droga powiatowa Nr 3936Z) na wysokości sklepu NETTO,

2) Police, ul. Piłsudskiego (droga powiatowa Nr 3936Z) przy skrzyżowaniu z ul. PCK,

3) Police, ul. Wyszyńskiego (droga powiatowa Nr 3913Z) przy Kościele,

4) Bezrzecze, ul. Górna (droga powiatowa Nr 3916Z) przy szkole,

5) Warzymice (droga powiatowa Nr 3925Z) na wysokości Osiedla Różane Ogrody.

czwartek, 3 września 2015 roku

To był już IX Jarmark Augustiański w Jasienicy. Odbył się 29 sierpnia 2015r. Jak zawsze – kolorowo, historycznie, średniowiecznie. Ulicami przeszedł korowód, zapraszający mieszkańców do wspólnej zabawy u stóp ruin klasztoru po-augustiańskiego.  Na czele – włodarze  gminy i powiatu oraz gospodarz, ks. kan. Waldemar Szczurowski, proboszcz parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Jasienicy, która była współorganizatorem imprezy.

czwartek, 3 września 2015 roku

Jak co roku – tuż przed końcem wakacji  burmistrz Polic Władysław Diakun spotkał  się z dyrektorami  szkół, przedszkoli i żłobka oraz z nowo mianowanymi nauczycielami,  by wspólnie zainaugurować nowy rok szkolny 2015/2016. Spotkanie odbyło się w środę, 26 sierpnia, w Urzędzie Miejskim.

czwartek, 3 września 2015 roku

Pierwsza, powakacyjna sesja Rady Miejskiej w Policach odbyła się we wtorek, 25 sierpnia. Było to X posiedzenie RM bieżącej kadencji. Obrady rozpoczęły się od przyjęcia ślubowania od nowego radnego, pana Sławomira Kajkowskiego. Został wybrany w wyborach uzupełniających, które odbyły się 26 lipca 2015, w okręgu nr 5, obejmującym osiedle Police-Jasienica. Po zaprzysiężeniu – Rada przystąpiła do realizacji dalszej części porządku obrad.

czwartek, 3 września 2015 roku

Szczecin i Police chcą zintensyfikować prace nad obejściem zachodnim i przeprawą Police – Goleniów. Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Burmistrz Polic Władysław Diakun i Starosta Policki Andrzej Bednarek podpisali list intencyjny w tej sprawie. Zapraszają innych do współpracy.

czwartek, 3 września 2015 roku