Aktualności

czwartek, 25 grudnia 2014 roku

środa, 26 listopada 2014 roku

OLEK DOBA ZNÓW NOMINOWANY - POTRZEBNE GŁOSY INTERNAUTÓW Aleksander Doba został nominowany przez amerykańskie czasopismo National Geogrphic jako jeden z 10 podróżników na świecie do wyróżnienia "podróży roku". Olek to jedyny kandydat z Polski. Aby mógł zwyciężyć - potrzebne są Państwa głosy. Głosowanie - codziennie do końca stycznia. Poniżej link do strony.

http://adventure.nationalgeographic.com/adventure/adventurers-of-the-year/2015/vote/#/kayak-aggressive-ocean_85269_600x450.jpg

poniedziałek, 24 listopada 2014 roku

Szanowni Państwo

W związku z licznymi awariamiSystemu Dowodów Osobistych na terenie całego kraju, w tym – w Urzędzie Miejskim w Policach – w dniu 14 listopada 2014 r. do czasu zlikwidowania awarii  Biuro Dowodów Osobistych U.M. w Policach będzie działało w ograniczonym zakresie, tzn. 

nie będzie możliwe złożenie wniosku o dowód osobisty oraz nie będzie możliwe odebranie nowego dowodu osobistego .

Staraniem Urzędu – serwis naprawczy jest obecnie w drodze z Warszawy do Polic. Jeżeli system zostanie naprawiony w godzinach pracy Urzędu - Biuro Dowodów Osobistych będzie pracowało

do godziny 18:00 dnia 14 listopada 2014r.

Jest to niezależne od Urzędu Miejskiego w Policach. Za zaistniałą sytuacje serdecznie Państwa przepraszamy.

piątek, 14 listopada 2014 roku

Brzozowy krzyż, postawiony w celu upamiętnienia ofiar obozów hitlerowskich na terenie Polic, przy którym w oktawie Dnia Wszystkich Świętych odbywają się spotkania modlitewne, został zdewastowany przez nieznanych sprawców  tuż  przed tegoroczną uroczystością. Dzięki szybkiej reakcji burmistrza Polic Władysława Diakuna – został naprawiony i 7 listopada nabożeństwo mogło się odbyć zgodnie z planem. Przed wspólną modlitwą Ksiądz Dziekan Waldemar Gasztkowski poświęcił odnowiony krzyż.

piątek, 14 listopada 2014 roku

W roku 2014 obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w Policach zostały połączone z wręczeniem aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Police panu Aleksandrowi Dobie. Słynny kajakarz, mieszkaniec Polic, przyjął akt z rąk burmistrza Polic Władysława  Diakuna oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach Witolda Króla. Gościem specjalnym uroczystości był Honorowy Obywatel Gminy Police Ksiądz Prałat Jan Kazieczko. W uroczystości uczestniczyła także żona pana Aleksandra, Gabriela, oraz syn Bartłomiej z córeczką.

piątek, 14 listopada 2014 roku
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2014 W POLICACH

Miejski Ośrodek Kultury w Policach przygotował na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada cykl imprez: w sobotę, 8 listopada, koncert z okazji  55-lecia Zespołu Folklorystycznego „Balbiny”,  w poniedziałek 10 listopada -  koncert „Brzmienia wolności”, 11 listopada – koncert „Śpiewnik patriotyczny”.

piątek, 14 listopada 2014 roku